University of Technology and Life Sciences in Bydgoszcz - Central Authentication SystemYou are not logged in | log in
last data migration: ~22 hours ago
usosweb_status_ok
last modification of this document: 40 days ago
Witaj w systemie USOSweb
Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

Komunikat z dn. 11.08.2017 r.!

W przypadku problemów z logowaniem do systemu USOSweb prosimy o zapoznanie się z działem "faq - często zadawane pytania".

Z poważaniem
Dział Informatyki UTPKomunikat z dn. 12.06.2017 r.!

Studenci !

W miesiącu czerwcu 2017r udostępniliśmy 2 anonimowe ankiety:

1. Kwestionariusz oceny satysfakcji studenta: https://ankieter.utp.edu.pl/.
Jest on dostępny z poziomu USOS dla zalogowanych użytkowników, tak aby każdy student mógł ocenić tylko ten Wydział na którym studiuje.
Ankieta zawiera tylko 37 pytań (wcześniej było to kilka osobnych ankiet) i jej wypełnianie trwa ok.3 minut !
Wyniki będą wykorzystane wyłącznie w celu poprawy jakości studiowania na UTP.

2. Kwestionariusz oceny zajęć dydaktycznych: https://usosweb.utp.edu.pl/.
Jest on dostępny z poziomu USOS dla zalogowanych użytkowników, tak aby każdy student mógł ocenić tylko te zajęcia, które miał w planie zajęć.
Ankieta zawiera tylko 5 pytań (wcześniej 13) i jej wypełnianie trwa ok. 10 sekund!
Wyniki będą wykorzystane wyłącznie w celu poprawy jakości prowadzonych zajęć dydaktycznych.


Szanowni Państwo,
w związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w serwisach społecznościowych, podważającymi anonimowość wypełnianych przez Państwa ankiet w systemie USOSweb, chcielibyśmy jednoznacznie zdementować tego typu opinie.

Wyniki ankiet znajdujących się w systemie USOSweb, na Państwa indywidualnych kontach, przekazywane są do prowadzących zajęcia JEDYNIE w formie syntetycznego podsumowania. Nauczyciele nie mają możliwości poznania imienia czy nazwiska autorów ocen.

Apelujemy o rozwagę w stosunku do postów publikowanych w serwisach społecznościowych, część z nich ma na celu wprowadzenie chaosu oraz wywołanie swego rodzaju obaw wśród naszych Studentów. Taki stan może negatywnie wpłynąć na rzetelność udzielanych w ankietach odpowiedzi, a w konsekwencji doprowadzić do niewłaściwych wniosków.
Jednocześnie informujemy, że elektroniczny system ankietujący spełnia wszelkie wymagania dotyczące tego typu działań i zastąpił ankiety w wersji "papierowej" już w roku akademickim 2013/2014.

Z poważaniem,

dr inż. Mariusz Aleksiewicz
Zastępca Kanclerza ds. Teleinformatyki
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy
Al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz

 


Wcześniejsze informacje znajdują się w zakładce Komunikaty.


 

UWAGA! WNIOSEK O WYSTAWIENIE FAKTURY VAT DOSTĘPNY W ZAKŁADCE ODPŁATNOŚĆ!
  


   W lipcu 2009 roku Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy rozpoczął wdrażanie nowego systemu obsługi studiów – USOS. Od roku akademickiego 2010/2011 system ten będzie obsługiwał wszystkich nowoprzyjętych studentów UTP studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia, na wszystkich uruchomionych kierunkach kształcenia. Dostęp do systemu USOS mają tylko i wyłącznie pracownicy dziekanatów. Wraz z systemem USOS uruchomiony został Wirtualny Dziekanat – USOSweb.
   USOSweb to internetowa aplikacja, ściśle współpracująca z USOS, przeznaczona dla studentów (w późniejszym czasie również dla pracowników dydaktycznych), przenosząca na płaszczyznę elektroniczną wiele czynności związanych z organizacją i dokumentacją przebiegu studiów. Należy pamiętać, że USOSweb będzie nieustannie zwiększał swoje możliwości poprzez uruchamianie w nim nowych funkcjonalności.
    Dane pomiędzy USOS a USOSweb aktualizowane są podczas procesu zwanego migracją. Na stronie głównej USOSweb znajduje się informacja ile czasu upłynęło od czasu ostatniej migracji. Należy zwrócić uwagę, że wszystkie zmiany wprowadzone przez pracowników dziekanatów w systemie USOS po tym terminie będą widoczne w serwisie USOSweb dopiero po kolejnej migracji.
    Obecnie migracja danych odbywa się jeden raz w ciągu doby (o godzinie 4:45 i trwa około 20 minut). W trakcie procesu migracji serwis USOSweb jest niedostępny.

Ważne informacje o których warto pamiętać:
– konto USOSweb zostanie zablokowane na 20 minut po czterokrotnym podaniu niewłaściwego hasła;
– za kompletność, aktualność i poprawność danych widocznych w USOSweb odpowiadają Dział Spraw Studenckich UTP oraz dziekanaty jednostek dydaktycznych;
– USOSweb poprawnie współpracuje z przeglądarkami: Internet Explorer, Firefox oraz Opera, w których aktywna jest obsługa tzw. ciasteczek (ang. Cookies) oraz języka skryptowego JavaScript;
– identyfikatorem studenta w systemie USOSweb UTP jest uczelniany adres poczty elektronicznej;
– poważne problemy techniczne związane z funkcjonowaniem serwisu należy zgłaszać na adres: usosweb@utp.edu.pl.

Zanim zdecydujesz się do nas napisać o swoim problemie, sprawdź czy odpowiedzi nie znajdziesz w dziale często zadawanych pytań.


Administrator USOSweb UTP